System bezemisyjnego zgazowywania odpadów to rozwiązanie rozwijane przez ponad 20 lat. Pierwsze instalacje sięgają czasów kiedy to pojawiły się nowe potrzeby zarządzania odpadami związane z pandemią BSE (choroba wściekłych krów) i pryszczycy. W wyniku wieloletnich prób i badań, producent systemu opracował oraz opatentował technologię ekologicznego procesu recyklingu ciągłego (metodą zgazowywania), umożliwiającego nieprzerwaną pracę do 8 000 godzin rocznie.
We współpracy z wiodącymi w branży partnerami technologicznymi, opracowaliśmy system, który jest niezawodny i solidny oraz oferuje niebywale wysoką wydajność w konwersji organicznych strumieni odpadów do znaczącej energii odnawialnej.
Umożliwiamy naszym Klientom:
1. Realizacji proekologicznych działań zmierzających do znacznego
zmniejszenia szkodliwych substancji do atmosfery.
2. Przeorganizować z korzyścią system zarządzania odpadami
począwszy od ich zbierania do momentu gazyfikacji.
3. Wnieść znaczący wkład w redukcję ilości odpadów na wysypiskach
śmieci dążąc do redukcji ilości odpadów składowanych do zera, w
rozsądnym okresie czasu.
4. Uzyskanie energii termicznej gotowej do przetworzenia na potrzeby
lokalne.
Argument korzyści finansowych dla inwestora to jeden z atrybutów zachęcających do inwestycji w tym zakresie; po drodze pojawia się wartość ekologiczna inwestycji (system jest zeroemisyjny), co jest niezwykle ważne w dobie postępującego ocieplania klimatu.
Proces
Naszym zadaniem jest analiza frakcji odpadów oraz profilu zużycia energii cieplnej i elektrycznej w miejscu instalacji systemu. Na podstawie danych historycznych, określamy za pomocą naszych narzędzi optymalną moc systemu. Uwzględniamy nie tylko możliwość utylizacji odpadów, ale również konsumpcji energii na własne potrzeby. Nasz Klient podejmuje świadomą decyzję, dzięki czemu ma większe prawdopodobieństwo uzyskania najkrótszej stopy zwrotu z inwestycji.
Sukces FOKUS Consulting opiera się na tym, że dostarczamy kompletne rozwiązanie: od audytu do montażu i obsługi systemu:
- Wykorzystanie ciepła z systemu jako głównego źródła ogrzewania pomieszczeń obecnie nie podłączonych do cieplnej sieci miejskiej.
- Redukcja nastaw podzielników ciepła z sieci miejskiej dla utrzymania temperatury przy zastosowaniu systemu.
- Wykorzystanie ciepła z systemu do podgrzewania wody i dostarczania wysokiej temperatury do procesów infrastruktury. W okresie letnim możliwa produkcja chłodu.
- Użycie podgrzanej wody w procesie budowy wysokiego ciśnienia pary do wykorzystania dla potrzeb turbiny generującej energię elektryczną.
Szacowany okres zwrotu przykładowej instalacji bez uwzględnienia dofinansowania z białych certyfikatów to maksymalnie 5 do 6 lat przy założeniu prawdopodobieństwa błędu szacunku na poziomie 0.7 jak również przy założeniu braku wzrostu kosztów mediów, wywozu odpadów bez uwzględnienia wartości wytwarzanego ciepła na potrzeby grzewcze na przestrzeni okresu amortyzacji inwestycji.
- Największe koncerny, korporacje i przedsiębiorstwa.
- Jednostki samorządu terytorialnego – spółki komunalne.
- Zakłady produkcyjne.
- Zakłady lecznicze, szpitale i zakłady opieki zdrowotnej.
- Duże gospodarstwa rolne.
- Spółki, zajmujące się utylizacją odpadów.
Opis procesu gazyfikacji odpadów:
– Syntetyczne gazy są pobierane z komory pierwotnej pod podciśnieniem, utrzymując w ten sposób komorę górną pozbawioną tlenu.
– Syntetyczne gazy, które opuszczają komorę pierwotną w temperaturze przekraczającej 900C, ulegają spontanicznemu spalaniu, gdy w strefie mieszania komory wtórnej pojawi się czyste powietrze.
– Ciepło wytworzone w wyniku tego spalania jest pobierane przez komorę wtórną, co zapewnia ciepło wymagane do podtrzymania autotermicznej reakcji zgazowania w komorze pierwotnej.
Zmniejszona emisja CO2, czysta energia odnawialna, która może kwalifikować się do zachęt w zakresie energii odnawialnej (w zależności od obowiązującego systemu zachęt).
Znacznie większa elastyczność w produkcji energii: gorąca woda, para, olej termiczny, energia elektryczna lub kombinacje przełączanych / wymiennych wariantów.
To NIE jest konwencjonalny proces spalania, dlatego otrzymał już aprobatę Komisji Europejskiej dla bezpiecznego niszczenia trudnych niebezpiecznych materiałów odpadowych.
System posiada modułową konstrukcję co pozwala na jego dowolne skalowanie zależnie od potrzeb odbiorcy rozwiązania.
Wystarczy zadzwonić tel. +48 222 286 109 lub +48 535 880 980 Możesz też zamówić rozmowę wypełniając formularz. Oddzwonimy w 24 godziny robocze.
Proces inwestycyjny
Zebranie danych
• Ocena zapotrzebowania na energię, • Dane nt. bieżących kosztów (oraz źródeł) dostaw energii, • Dostępne odpady i sposób ich zagospodarowywania (oraz koszty), • Procesy organizacje, • Dostępność lokalizacji dla instalacji (centralna, rozproszona).
Analiza danych
• Techniczna analiza wykonalności, • Komercyjna analiza wykonalności, • Wybór wariantu ROI i priorytetów z działań wskazany po szczegółowej analizie, • Audyt energetyczny.
Faza realizacji
• Realizacja prac formalno- prawnych dla zgód i pozwoleń, • Realizacja prac adaptacyjno - przygotowawczych pod infrastrukturę i umieszczenie urządzeń.
Rozruch
• Dostawa i instalacja urządzenia, • Uruchomienie oraz certyfikacja, • Szkolenie pracowników, • Adaptacja, Monitorowanie, Optymalizacja.
- Oddzwaniamy w 24 h robocze.
- Badamy potrzeby i odpowiadamy na pytania.
- Definiujemy problemy do rozwiązania.
- Jeśli jest wola współpracy prosimy o umowę NDA.
- Na spotkaniu lub zdalnie zapada decyzja o zawarciu umowy.